To może być pierwsze wyzwanie w Twoim życiu...

Może być ostatnie...

Pewne jest, że... będzie najtrudniejsze. I że będzie warto.

Wyzwanie 365, trening motywacyjny

Życie to bardzo dobry nauczyciel, jednak zdecydowanie za drogo bierze za lekcje.
Czas najwyższy to zmienić...

     Musisz wiedzieć 2 ważne rzeczy - to będzie jeden z najważniejszych i najszczerszych tekstów jakie napisałem. Przeczytaj go w całości - inaczej nie ma to sensu.

     Kolejny szok - nic Ci tutaj nie sprzedam, nic nie wcisnę i na nic nie namówię. Dam Ci tylko do myślenia.


     I takie małe PS. Nie wiem, czy to, co przeczytasz zmieni Twoje życie na pewno. Ale na pewno wiem, że może się tak stać.


     Czego chcesz w życiu? Czego chcą ludzie? Chcą być zdrowi, szczęśliwi i bogaci. Każdy w jakimś zakresie lub w jakimś sensie tego pragnie. I to jest OK. Z tym, ze większość ludzi chce tego tu i teraz, od razu, by przyszło, stało się i zostało. Bez pracy, wysiłku, zaangażowania. Wystarczy sprawdzić ile milionów ludzi gra w Lotto - liczą na cud, na wydarzenie, które w jednym momencie zmieni ich życie. Czy taki cud by pomógł? Niestety nie, na co dowodem jest to, że 8-9 na 10 milionerów Lotto, po 2-3 latach wraca do punktu wyjścia. Czemu? Ponieważ same pieniądze nie załatwią sprawy. Potrzeba jeszcze zmian w myśleniu i działaniu.

     Ludziom ciężko się zmienić. Nawet mi nie jest łatwo. Jednak podjąłem się tego, a ponieważ jestem najbardziej zdeterminowaną i nie poddającą się osobą jaką znam - wiem, że mi się uda. W końcu droga do sukcesu wybrukowana jest porażkami, a nic nie uczy tak bardzo jak porażki. No to już trochę mnie to życie nauczyło… Czas zmienić nauczyciela.

     Przekonałem się, że najważniejsza w owym życiu jest nauka
i wiedza
. Dlatego uczyłem się, kiedy tylko się dało, a wiedzę starałem się wdrażać od razu w życie. Do czego dzięki temu doszedłem? Chyba nie jest tak źle. Najpierw były porażki, przynajmniej większość. Potem nauka, wnioski, zmiany i… Po 20 latach prowadzenia kilkunastu firm i spółek, po dwukrotnym bankrucie, totalnej rewolucji w myśleniu, podejściu, życiu prywatnym i biznesie, udało mi się dojść do ciągłego optymisty, “dość znanego” trenera, dating coacha, eksperta dwóch portali randkowych, autora kilku książek i projektów.
     Być może pomyślisz, że to całkiem nieźle. Owszem - to jest nieźle. Jednak ja nie chcę mieć “nieźle” - chcę mieć fantastycznie. Tak samo, jak Ty tego chcesz i jak większość ludzi tego pragnie. Tylko pytanie dlaczego ludzie nie mają fantastycznie? Lub chociaż bardzo dobrze? Ponieważ, by było fantastycznie, trzeba coś zrobić, a to już jest kłopot dla niektórych. Tak samo łatwo, jak zrobić coś w tym kierunku, jest nic nie robić. Ot i cały sekret. Zmiany niosą coś nieznanego,
a ludzie wyjątkowo boją się tego, czego nie znają. Strach genialnie paraliżuje, ale może być też znakomitym motywatorem. Trzeba tylko umieć go wykorzystać.

     Dlatego postanowiłem stworzyć sobie (i po części Tobie) mega wielki cel.
     Zanim powiem Ci, o co chodzi - kilka słów wstępu. Nie jestem niedoświadczonym laikiem w tej dziedzinie. Prowadzę wiele szkoleń z rozwoju (od zarządzania czasem po relacje damsko-męskie) i napisałem już kilka poradników z tej tematyki. Ale to nie wszystko.
     Niedawno podjąłem się podobnego zadania - i zrealizowałem pierwszy w Polsce 100-dniowy trening motywacyjny. 200 lekcji, po 2 dziennie, trafiło w ręce użytkowników pewnej grupy na Facebooku. Łącznie przez rok czasu trening trafił do ponad 3000 osób, w wielu przypadkach znacznie wpływając na jakość ich życia, o czym świadczą setki maili i komentarzy z podziękowaniami.

     W międzyczasie pojawiło się w Polsce i na świecie wiele treningów, motywacji, szkoleń, wyzwań. Były wyzwania 14-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe. Ale czy są one w stanie zmienić czyjeś życie zupełnie i kompleksowo? W pewnym zakresie tak, w pewnej części, dziedzinie życia jak najbardziej. I to są dobre wyzwania. Zwłaszcza, że nawyk zmienia się najkrócej w 21 dni. Zatem czy 30, czy 90 dni - są w stanie sporo dać. Ale czy są w stanie zmienić całe życie, skutecznie i na stałe? Myślę, że nie.


    Dlaczego?

     To proste. Na całość Twojego życia składa się kilkanaście aspektów (dziedzin życia), kilkadziesiąt Twoich nawyków i schematów działania, drugie tyle przekonań oraz nieustający i wszechobecny sposób myślenia.
     Jeśli coś szwankuje u Ciebie w jednej, w dwóch, czy nawet w trzech dziedzinach - jesteś w stanie zmienić to w miesiąc, a jak nie to w trzy.

Wyzwanie 365, trening motywacyjny

     Ale co, jeśli jesteś cholernie uparty i nie wprowadzasz zmian, jeśli całe lub prawie całe życie masz do d…, jeśli jesteś oporny na działanie i ciężko wdrożyć Ci innowacje?

     Co, jeśli jesteś bankrutem, zmieniasz ciągle pracę w nadziei na lepsze zarobki lub wiecznie pożyczasz od znajomych, gdyż bank nie chce już dać Ci czwartego kredytu?
     Co, jeśli samotność jest Twoją codziennością i pogodziłeś się już z tym, że nie spotkasz nikogo dla siebie?
    Co, jeśli tkwisz w chorym związku z partnerem/ką, który/a Cię wykańcza, doprowadza do skrajnej nerwicy i depresji?
     Co, jeśli borykasz się ze złym stanem zdrowia, masz nadwagę lub niedowagę, nie masz kondycji i fatalnie się odżywiasz?
     Co, jeśli nie radzisz sobie z dziećmi (lub z rodzicami), nie potrafisz znaleźć wspólnego języka ze znajomymi, wiecznie się kłócisz lub przeciwnie - milczysz?
     Co, jeśli do tej pory piąłeś się po drabinie kariery, nieźle zarabiałeś, ale okazało się, że się wypaliłeś i straciłeś motywację?
     Co, jeśli codziennie chodzisz do pracy, której nienawidzisz, masz szefa, którego nie znosisz, stoisz w korkach, które Cię denerwują?
     Co, jeśli jesteś młody, skończyłeś studia i nie wiesz co dalej? A przecież nie chcesz iść na zmywak do Irlandii, prawda?
     Co, jeśli jesteś po 40-stce i czujesz, że jeśli nie teraz to kiedy? Jeśli czujesz, że nie możesz reszty życia zaharować się, tracąc zdrowie?
     Co, jeśli masz po 50-tce lub 60-tce, czujesz, że się wypalasz, że masz bliżej niż dalej i chcesz odnaleźć pasję i sens w życiu?
     Co, jeśli zacząłeś zdawać sobie sprawę, że chyba jednak życie nie polega tylko na płaceniu rachunków i podatków oraz na zamienianiu 5 dni pracy na 2 dni wolnego?


     Co, jeśli większość lub wszystkie z powyższych punktów dotyczą Ciebie? Czy wtedy wystarczy Ci miesiąc na zmiany? A może trzy miesiące? Oczywiście, że nie.

     Może się również okazać, że i rok będzie dla Ciebie za mało. Jednak ten rok jest wystarczający, by położyć niezwykle silne, prawie niezniszczalne fundamenty, na których będziesz mógł zbudować co tylko zechcesz. TO WAŻNY ROK.

    Czy mam dla Ciebie gotowy trening? Porady? Rozwiązania? NIE!
    Czy Wyzwanie365 już trwa? NIE!

     Być może jesteś zdziwiony, ponieważ poczułeś odrobinę motywacji i już chciałbyś zacząć działać, ale poczekaj.
     Najważniejsze, że JA JUŻ ZACZĄŁEM. No tak - tylko, że Ciebie to nie obchodzi, Ciebie nie obchodzę ja. Ciebie obchodzisz tylko TY.
     Zapytasz więc, co z tego będziesz mieć TY?
     I pewnie chcesz zapytać, o co tutaj chodzi?

     To proste.
Na świecie jest wielu teoretyków, a znacznie mniej praktyków. Teoretycy piszą książki, poradniki, artykuły, radzą Ci, co zrobić, byś odniósł sukces, lecz nie zawsze sami go odnoszą. W wielu przypadkach ich teoria pokrywa się z prawdą, ale nie zawsze. Wiem, że Ty chciałbyś coś, co zadziała, coś, co ma ogromną szansę, że sprawdzi się w Twoim przypadku. Dlatego...

     Wszystko, co przekażę Tobie, całą wiedzę, teorię i praktykę - przetestuję najpierw NA SOBIE i na kilku ochotnikach! Tak, wiem - będziesz musiał chwilę jeszcze poczekać, jednak warto. Oszczędzi to ogromną ilość Twojego czasu i pieniędzy.

     A poświęcam temu Wyzwaniu wszystko - łącznie z tym, że sprzedałem własny dom, by zainwestować w ten projekt. Postawiłem wszystko na jedną kartę - czasem tak po prostu trzeba. Oczywiście nie musisz sprzedawać domu czy mieszkania, by przejść to Wyzwanie, ważne byś chciał.

     Dopiero, gdy wszystko sprawdzę, wyeliminuję błędy, odniosę mniejszy lub większy sukces, dopiero, gdy to wszystko zadziała - przekażę Tobie całą skondensowaną wiedzę. Dlaczego tak? Ponieważ wtedy nie będziesz się uczyć na błędach, jak większość ludzi, tylko na sukcesach. I to ma sens.

     Jakie m.in. elementy będzie zawierało wyzwanie? Otóż:

 •     Z pewnością część dla ciała i zdrowia - wiele o diecie, odżywianiu, sporcie i nie tylko,
 •     wszystko o zarządzaniu czasem, biznesie, pracy, finansach, inwestycjach, sprzedaży, systemach biznesowych, pomysłach, marketingu,
 •     praca z nawykami, przekonaniami, schematami,
 •     relacje, związki, partner/ka, rodzina,
 •     odkrywanie pasji, marzeń, realizacja celów,
 •     inspiracja, motywacja, determinacja,
 •     praca nad swoimi słabościami i wzmacnianie silnych stron,
 •     relacje prywatne i biznesowe,
 •     jak się nie dać załamaniu, depresji, wypaleniu, itp.


To wszystko, co wyżej w formie teorii, praktyki, ćwiczeń, testów, zadań, a do tego:

 •     dużo przydatnych materiałów video, wywiady z milionerami, trenerami, ludźmi sukcesu i inspiracji,
 •     listy materiałów uzupełniających Wyzwanie365, książek, poradników, itp.


Codziennie przez cały rok! To jest właśnie Wyzwanie 365!

    Sytuacja jest prosta - jeśli nie potrafisz podjąć decyzji, jeśli nie potrafisz popracować nad sobą intensywnie przez rok, by mieć potem komfortowe i szczęśliwe całe dziesięciolecia - to daj sobie spokój - wróć do życia, które znasz, do swojej kawy, którą wypijasz każdego ranka, a może i kilkanaście razy w ciągu dnia. Pewnie lubisz takie życie, a tu musiałbyś narzekać, że coś trzeba robić, coś trzeba zmieniać. Okropieństwo... Po co Ci to? To pewnie dla jakichś szajbusów, a Ty przecież lubisz swoje kapcie i gazetkę z programem TV na cały tydzień...

     Mówisz, że rok to dużo czasu? Coś Ci powiem - czy się tego podejmiesz, czy nie - ten rok i tak upłynie. Jaka jest różnica?
    Jeśli nie zaczniesz czegoś zmieniać - ten rok upłynie Ci tak, jak każdy do tej pory i kolejne lata również. Będziesz miał życie jakie miałeś i jakie masz. Jeśli nic nie zmienisz - nic się nie zmieni. Proste.


Jeśli podejmiesz wyzwanie - czeka Cię rok ciężkiej pracy, łamania samego siebie i swojego ego, rok wysiłku i litry potu, ale potem najprawdopodobniej będziesz mieć życie, o jakim inni tylko marzą i oglądają na ekranach swoich wielkich, kupionych na raty, telewizorów.
Chcesz? Czytaj dalej.

    Rok to nie wszystko. Nie wiem ile mi zajmie przygotowanie całego wyzwania. W teorii powinno to zająć dłużej niż rok, ponieważ mam do zrobienia znacznie więcej, niż Ty będziesz miał (przejście przez błędy, przeczytanie dziesiątek książek, wdrażanie teorii w praktykę, zrealizowanie wywiadów z ważnymi ludźmi, przygotowanie całości wyzwania, itd. - mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy dołączą i pomogą mi - o tym na samym dole). Jednak sporo jest już zrobione i przygotowane. W końcu działałem do tej pory i tę wiedzę już przekazuję - na szkoleniach i w książkach. Zatem - być może to będzie pół roku, może rok, może półtora. Nie wiem, ale chcę zrobić to dobrze.


    Czy masz aż tyle czekać, by dopiero coś zmienić w swoim życiu?
Oczywiście, że nie. Dlatego mam dla Ciebie propozycję...

     Możemy się umówić, że ta WIELKA ZMIANA to będą 2 lata.      
     Faktyczne Wyzwanie365 potrwa równo rok, a wcześniej około jednego roku to będą Twoje przygotowania do zmiany. Oczywiście również Ci w tym pomogę i to bardzo.

     Korzyści są dość oczywiste:

 •     Nie skaczesz od razu na głęboką wodę, więc nie ma się czego bać.
 •     Masz 2 lata na zmianę, prowadzącą do życia o jakim marzysz - to niewiele czasu w skali życia, ale wystarczająco dużo, by to osiągnąć.
 •     Pierwszy rok (przygotowania), to niewielka presja dla Ciebie, więc i strach przed zmianą nieduży.
 •     Jednocześnie ten pierwszy rok to czas ważnych przygotowań (pomyśl, np. o sportowcu - kiedy łatwiej mu wygrać? Gdy rusza od razu do boju bez przygotowania, czy kiedy przez rok ćwiczy?)
 •     Będąc przygotowanym łatwiej Ci będzie podjąć wyzwanie i zrealizować je.
 •     Posiądziesz dużo wiedzy, która zmieni Twoje życie również w tym pierwszym roku!     Poniżej znajdziesz okienko, w którym możesz zostawić swojego maila, a ja będę wysyłał do Ciebie bardzo wartościowe informacje, które pomogą Ci w okresie przygotowań. Przede wszystkim dostaniesz sprawdzone przeze mnie już wcześniej porady i wiedzę, a także informacje o tym:

 •     na jakim etapie jest cały projekt,
 •     co udało mi się nowego wdrożyć,
 •     co warto, żebyś przeczytał, by poukładać swoją wiedzę,
 •     co warto, żebyś obejrzał,
 •     co warto, żebyś zrobił,
 •     dostaniesz też wspomniane wcześniej porady.


     Będziesz mógł też przesłać do mnie swoje pomysły i pytania.
Innymi słowy - ta wiedza nic Cię nie będzie kosztować, a bardzo wiele Ci da.

Poniżej masz okienko, w którym możesz podać maila. Zastanów się dobrze jakiego maila podasz - musi być: używany, aktywny, odbierany przez Ciebie. Taki, do którego nie zapomnisz hasła - w końcu będzie Ci służył do naszej komunikacji być może nawet przez 2 lata lub dłużej.

DŁUGA DROGA PRZED NAMI, ale jak wiele warta...


     Mam też jeszcze jedną dobrą wiadomość. Gdy powstanie całe Wyzwanie365 - wiadomo, że będzie miało jakąś swoją cenę (ale nie martw się - to nie będzie 5 czy 10 tysięcy, mimo, że to kusząca myśl).
     W końcu będzie to roczny trening motywacyjny z ogromną wiedzą, ćwiczeniami, filmami, materiałami, wywiadami, publikacjami, itd. itp. więc z pewnością też nie będzie kosztował 50 zł.
     Jednak wszystkie osoby, które teraz zapiszą się na listę powyżej, zanim ruszy kurs, niezależnie od jego ceny - będą go miały za 50% wartości!!! Wierzę, że to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość i duża szansa. W końcu jednym z powodów chęci Twoich zmian może być właśnie brak pieniędzy.
     Oczywiście nie obawiaj się - nie ma żadnego obowiązku, że będziesz musiał coś kupić. To będzie Twoja decyzja i będziesz mieć sporo czasu na zastanowienie się.

WSPÓŁPRACA!
    Jeśli naprawdę pragniesz zmiany, jak nikt inny. Jeśli już interesujesz się rozwojem osobistym, a dodatkowo masz umiejętności, które mogą przydać się w tym projekcie - zgłoś się do mnie (mail jest poniżej). Osoby, które będą wspierać ten projekt swoją pracą i zaangażowaniem, będą miały dostęp do znacznie szerszej wiedzy z przygotowań całego wyzwania, będą działać bezpośrednio ze mną, zmieniając od razu swoje życie. Także całe Wyzwanie365 będzie dla nich bezpłatne.
Mało tego - osoby, które będą najbardziej zdeterminowane i zaangażowane w ten projekt, mają szansę dołączyć do stałego zespołu współtwórców Wyzwania 365.

     Najbardziej potrzebni (płeć nieistotna): programista, grafik, tłumacz angielskiego, copywriter, marketingowiec, spec od Social Media, bloger, vloger, fotograf, kamerzysta, montażysta, pozycjoner, kreatywna i ambitna asystentka.
     Czy masz jeszcze jakieś umiejętności, które mogą się przydać? Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic - super, gdyż będziemy mogli współpracować również na żywo. Asystentka, moja prawa ręka - koniecznie z Warszawy lub okolic. Ale również chętnie wirtualne asystentki.

    PS. Ważne!!! Dostaję wiele maili, lecz najczęściej od osób szukających pracy. Podkreślam jeszcze raz - to nie jest praca, lecz współpraca (tak, wiem, że słowo "praca" zawiera się we "współpraca"). Tutaj nikt nie otrzyma ode mnie pensji (chyba, że dołączy do mojego stałego zespołu w przyszłości). Chodzi o osoby, które pomagając mi będą się same wiele uczyć i zmieniać swoje życie, zgodnie z ideologią Wyzwania 365, wraz z jego tworzeniem. Może nazwę to inaczej - docelowo bardziej szukam współtwórców i partnerów, niż pracowników.
     Jeśli szukasz pracy na etacie, to albo nie przeczytałeś całości powyższego tekstu, albo go zupełnie nie zrozumiałeś.

SPONSORZY, PARTNERZY
    Jeśli jesteś osobą lub masz firmę, która może wesprzeć ten projekt - również zapraszam do współpracy. Jeśli posiadasz wiedzę, która może pomóc i chcesz się nią podzielić z ludźmi, jeśli możesz i chcesz być sponsorem i/lub patronem - napisz do mnie koniecznie.
     Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia firm i osób, które chcą finansowo lub swoimi usługami wesprzeć projekt lub go sponsorować. Z pewnością o tych firmach niedługo usłyszycie.

Dziękuję
Adam Jakubiak

   info@TrenerMotywacyjny.pl
    www.TrenerMotywacyjny.pl
    www.AdamJakubiak.pl